Žalioji būsto paskola

Įsigyjant energiškai efektyvų būstą, netaikomas sutarties sudarymo mokestis. Pasiūlymas galioja nuo 2024-04-01 iki 2024-06-30.*

photo
icon

Palankios žaliosios būsto paskolos sąlygos

Gauk asmeninį paskolos pasiūlymą.

icon

Paskola nuotoliniu būdu

Pildyk paraišką internetu ir gauk pasiūlymą per vieną darbo dieną.

icon

Kredito gavėjo gyvybės draudimas

Šeimos finansinei apsaugai atsitikus nenumatytiems įvykiams.

Tipinis pavyzdys

* Jei imi 90 000 EUR būsto paskolą 27 m. laikotarpiui su taikoma kintama 5,60 % metine palūkanų norma, kai netaikomas sutarties sudarymo mokestis sumoki hipotekos įregistravimo mokestį 8,60 EUR, paskolos įmokas moki anuiteto metodu, tokiu atveju bendra paskolos kainos metinė palūkanų norma būtų 5,75 %, bendra paskolos gavėjo mokama suma – 174 748,28 EUR. Bendras įmokų skaičius – 324 ir kiekvieno mėnesio įmoka būtų 539,32 EUR. Notarinių paslaugų mokesčiai, turto vertinimo ir būsto draudimo išlaidos bankui nėra žinomos, todėl į skaičiavimus neįtrauktos.

Būsto paskola suteikiama tik įkeitus bankui priimtiną nekilnojamąjį turtą, kaip užtikrinimo priemonę. Daugeliu atveju būsto paskola yra ilgalaikis finansinis įsipareigojimas, trunkantis net iki 30 metų ir visu laikotarpiu nesavalaikis kredito sutarties sąlygų vykdymas gali turėti neigiamų pasekmių - bloginti, mažinti ar apriboti jūsų kitas skolinimosi galimybes ateityje. O sutarties sąlygų nevykdymas ar netinkamas vykdymas – grėsti nuosavybės teisės į įkeistą (įsigytą) nekilnojamąjį turtą praradimu.

Kam skirta Žalioji būsto paskola?

Tvarūs ir aplinką tausojantys namai atitinka aukštus energijos vartojimo efektyvumo standartus. Žalioji būsto paskola skirta energiškai efektyviam būstui finansuoti palankiomis klientui sąlygomis.

Kodėl verta įsigyti energiškai efektyvų būstą?

 • Gerokai mažesnės šildymo ir elektros sąnaudos.
 • Geresnis namų mikroklimatas.
 • Geresnė garso izoliacija.
 • Naudojamos pažangesnės statybinės medžiagos.
Neteikiame būsto paskolų, jei ketinate pasinaudoti valstybės finansinės paramos priemonėmis.
photo

Energiškai efektyvesnio būsto pirkimo galimybės


Jei įsigyjamas būstas pastatytas iki 2021 m.

 • Ne žemesnė nei A energinė klasė , kuri atitinka Europos Sąjungos Taksonomijos reglamento kriterijų, taikomą gyvenamajam būstui pastatytam iki 2021 m.

Jei įsigyjamas būstas pastatytas nuo 2021 m.

 • A++ energinė klasė, kuri nurodo energijos beveik nevartojantį pastatą.
 • Įsigyjamo būsto pirminės energijos poreikis yra bent 10 % mažesnis nei energijos beveik nevartojančio pastato ir tai atitinka Europos Sąjungos Taksonomijos reglamentą.

Informacija apie pastatų energinio naudingumo sertifikatus pateikiama Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) registre.

photo
 • Finansuojame iki 85 % turto rinkos vertės arba turto pirkimo kainos.
 • Nuo 2024-04-01 iki 2024-06-30 galioja specialus pasiūlymas sutarties sudarymo mokesčiui.
 • Individualiai nustatyta palūkanų norma.
 • Kredito laikotarpis – iki 30 metų.
 • Kredito suma – nuo 20 000 EUR.
 • Galimybė 12 mėnesių mokėti tik palūkanas.
 • Žalioji būsto paskola skirta gyvenamajam būstui finansuoti.
photo

Žaliosios būsto paskolos skaičiuoklė

icon
icon
icon
icon
icon
icon
1 metai
30 metai
800,00 EUR
Maksimali galima mėnesio įmoka
136 343,56 EUR
Maksimali galima paskolos suma
icon

Notarinių paslaugų mokesčiai, turto vertinimo ir būsto draudimo išlaidos bankui nėra žinomos, todėl į skaičiavimus neįtrauktos. Ši skaičiuoklė yra tik informacinio pobūdžio, galutinės sąlygos priklausys nuo jūsų pateiktų dokumentų ir banko patvirtinto sprendimo.

icon
icon
1 metai
30 metai
icon
Paskolos suma: 51 000,00  EUR
Visa mokama suma:3 107 990,00 EUR
BKKMN:4 6,01 %
299,24 EUR
Mėnesio įmoka
small

2 Banko marža + 6 mėn. Euribor
3 Visa paskolos gavėjo mokama suma.
4 Bendra paskolos kainos metinė norma.
Notarinių paslaugų mokesčiai, turto vertinimo ir būsto draudimo išlaidos bankui nėra žinomos, todėl į skaičiavimus neįtrauktos. Ši skaičiuoklė yra tik informacinio pobūdžio, galutinės sąlygos priklausys nuo jūsų pateiktų dokumentų ir banko patvirtinto sprendimo.

image

Nauji nekilnojamojo turto projektai

Susipažink su nekilnojamojo turto vystytojų siūlomais projektais ir išsirink būsimą būstą!

 • Perkant būstą naujuose nekilnojamojo turto projektuose iki 2024 m. birželio 30 d. siūlome išskirtines sąlygas.
 • Didžiajai daliai projektų nereikia pateikti turto vertinimo, jeigu nekilnojamojo turto vieno kvadratinio metro kaina atitinka banko nustatytas ribas.
Peržiūrėti projektų sąrašą

Neradai atsakymo į savo klausimą?

Aplankyk interaktyvaus pagalbininko puslapį ir rask reikiamą informaciją

Interaktyvus pagalbininkas
Kaip kreiptis dėl būsto kredito?

Norėdami sužinoti kredito sumą, kuri gali būti jums suteikta, eikite į „Citadele“ banko interneto svetainę www.citadele.lt, pasirinkite Paskolos > Būsto paskola ir paskola įkeičiant nekilnojamąjį turtą, čia rasite būsto paskolos skaičiuoklę. Įveskite duomenis į skaičiuoklę ir sužinokite, kiek preliminariai galėtumėte pasiskolinti (atkreipiame dėmesį, kad skaičiuoklė yra tik informacinio pobūdžio).

Jei norite užpildyti būsto paskolos paraišką, spustelėkite Pildyk paraišką ir prisijunkite naudodami turimą autentifikacijos priemonę (galima jungtis per „Citadele“ interneto banką, naudoti „Smart-ID“ ar M. parašą).

Užpildykite privalomus paraiškos laukus, pateikite informaciją apie save, nurodykite turimus kitus finansinius įsipareigojimus.

Pateikę paraišką, ekrane pamatysite, kad paraiška sukurta, taip pat apie tai jums bus pranešta el. laišku.

Jei neturite nė vienos iš nurodytų autentifikacijos priemonių ir negalite užpildyti paraiškos internetu - užsiregistruokite vizitui bet kuriame "Citadele" banko skyriuje, kurio metu banko darbuotojas suteiks visą reikalingą informaciją ir užpildys paraišką. Atminkite, kad vizito metu turėsite pateikti šešių pastarųjų mėnesių banko sąskaitos išrašą, kuriame matomos jūsų nuolatinės pajamos. Rekomenduojame prieš atvykstant asmeniniam el. pašte išsisaugoti minėtą išrašą, kad susitikimo metu galėtumėte jį atsiųsti "Citadele" banko darbuotojui.

Kokie yra būsto kredito gavimo etapai?

 1. Užpildykite paraišką būsto kreditui gauti.
 2. Su jumis susisieks banko darbuotojas ir detaliai aptarsite poreikį ir galimybes.
 3. Pateiksite papildomus dokumentus, kurių paprašys jus aptarnaujantis darbuotojas (pvz. nekilnojamojo turto vertinimo ataskaita)
 4. Priimamas sprendimas dėl kredito suteikimo.
 5. Tampate banko klientu, atsidarote kredito aptarnavimo sąskaitą. Jei pageidaujate, tuo pačiu metu galite įsigyti papildomų banko siūlomų produktų / paslaugų (pvz.: mokėjimo kortelę, įkeičiamo turto draudimą).
 6. Banke pasirašoma kredito sutartis ir kiti dokumentai.
 7. Pas notarą pasirašoma ir patvirtinama hipotekos (turto įkeitimo) sutartis. Ji perduodama į VĮ Registrų centrą registravimui.  
 8. Įregistravus hipotekos sutartį VĮ Registrų centre ir pateikus bankui visus reikiamus dokumentus, išmokama kredito suma.

Kas yra „Smart ID“?

„Smart-ID“ – asmens tapatybės nustatymo sprendimas, kuriuo naudojantis galima pasirašyti paraiškas paskolai gauti.

Norint pasirašyti užpildytą paraišką paskolai gauti - turi turėti „Smart-ID“ Advanced (kvalifikuotą) versiją. Naudojant „Smart-ID“ Basic versiją paraiškos paskolai gauti pasirašyti negalėsi. Norint pakeisti turimą Basic versiją į Advanced, tai gali padaryti su mobiliu parašu parsisiuntę naują „Smart-ID“.

Jeigu neturi mobilaus parašo, bet jau turi „Smart-ID“ mobiliosios programėlės Basic versiją ją gali pakeisti į Advanced ( kvalifikuotą) pakeičiant biometrinius duomenis (nufotografuodami savo asmens dokumentą ir suvedę papildomus reikiamus duomenis).

Jeigu neturi mobilaus parašo ir neturi galimybės nufotografuoti asmens dokumento, tuomet „Smart-ID“ versiją gali pasikeisti viename iš bankų: „Swedbank“, SEB ar „Luminor“  skyrių.  

Daugiau informacijos apie „Smart-ID“ registracijos būdus rasi čia.

Daugiau informacijos apie biometrinių duomenų atpažinimą rasi čia.

Ar galiu internetu pateikti paraišką vartojimo ir būsto paskolai gauti?

Vartojimo ir būsto paskolos paraiškas galima pateikti internetu ir tai gali padaryti tiek „Citadele“ banko, tiek ir kitų bankų klientai.

Pateikti paraišką vartojimo paskolai gauti galima čia.

Pateikti paraišką būsto paskolai gauti galima čia.

Jeigu nesi „Citadele“ banko klientas, pateiktą paraišką gali pasirašyti M. parašu arba „Smart-ID“ kvalifikuotu parašu.

Kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti būsto paskolą?

Prašome pateikti šiuos dokumentus:

 1. Pasą arba asmens tapatybės kortelę, trečių šalių piliečio leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.
 2. Paraišką. Ją gali užpildyti internetu.
 3. Kredito gavėjo (bendraskolio) sutikimą, kad mes galėtume įvertinti kredito gavėjo (bendraskolio) mokumą, tikrinant duomenis registruose.
 4. Jei dirbi pagal individualią veiklą arba verslo liudijimą, autorinių teisių ar darbų užsakymo sutartis, prašome pateikti visus dokumentus pagrindžiančius gaunamas pajamas. Taip pat prašome pateikti verslo liudijimą, deklaracijas už praėjusius 2 metus, einamųjų metų deklaraciją. Kasos pajamų išlaidų orderius, autorines sutartis, sąskaitų išrašus už paskutinius 12-24 mėn.
 5. Turto vertinimą.

Mes galime paprašyti ir kitų papildomų pajamas pagrindžiančių dokumentų.

Ar galiu grąžinti paskolą anksčiau laiko?

Taip, gali nemokamai grąžinti tiek vartojimo, tiek būsto paskolas anksčiau nei sutartyje nurodytas terminas.

Ar galiu gauti paskolą, jei esu bedarbis?

Mes skoliname vadovaudamiesi Lietuvos banko saugaus ir atsakingo skolinimo nuostatais. Siekiant apsaugoti klientus nuo neapdairiai prisiimtų finansinių įsipareigojimų paskolos suteikti bedarbiui negalėsime.

Kaip bus nurašoma paskolos mėnesinė įmoka?

1. Kiekvieno mėnesio kliento pasirinktą dieną sąskaitoje turi būti suma, kuri nurodyta paskolos sutartyje arba kurią matai interneto banke. Paskolos suma bus nurašyta iš bet kurios kliento turimos ne kreditinės sąskaitos.

Daugiau klausimų
Kaip kreiptis dėl būsto kredito?

Norėdami sužinoti kredito sumą, kuri gali būti jums suteikta, eikite į „Citadele“ banko interneto svetainę www.citadele.lt, pasirinkite Paskolos > Būsto paskola ir paskola įkeičiant nekilnojamąjį turtą, čia rasite būsto paskolos skaičiuoklę. Įveskite duomenis į skaičiuoklę ir sužinokite, kiek preliminariai galėtumėte pasiskolinti (atkreipiame dėmesį, kad skaičiuoklė yra tik informacinio pobūdžio).

Jei norite užpildyti būsto paskolos paraišką, spustelėkite Pildyk paraišką ir prisijunkite naudodami turimą autentifikacijos priemonę (galima jungtis per „Citadele“ interneto banką, naudoti „Smart-ID“ ar M. parašą).

Užpildykite privalomus paraiškos laukus, pateikite informaciją apie save, nurodykite turimus kitus finansinius įsipareigojimus.

Pateikę paraišką, ekrane pamatysite, kad paraiška sukurta, taip pat apie tai jums bus pranešta el. laišku.

Jei neturite nė vienos iš nurodytų autentifikacijos priemonių ir negalite užpildyti paraiškos internetu - užsiregistruokite vizitui bet kuriame "Citadele" banko skyriuje, kurio metu banko darbuotojas suteiks visą reikalingą informaciją ir užpildys paraišką. Atminkite, kad vizito metu turėsite pateikti šešių pastarųjų mėnesių banko sąskaitos išrašą, kuriame matomos jūsų nuolatinės pajamos. Rekomenduojame prieš atvykstant asmeniniam el. pašte išsisaugoti minėtą išrašą, kad susitikimo metu galėtumėte jį atsiųsti "Citadele" banko darbuotojui.

Kokie yra būsto kredito gavimo etapai?

 1. Užpildykite paraišką būsto kreditui gauti.
 2. Su jumis susisieks banko darbuotojas ir detaliai aptarsite poreikį ir galimybes.
 3. Pateiksite papildomus dokumentus, kurių paprašys jus aptarnaujantis darbuotojas (pvz. nekilnojamojo turto vertinimo ataskaita)
 4. Priimamas sprendimas dėl kredito suteikimo.
 5. Tampate banko klientu, atsidarote kredito aptarnavimo sąskaitą. Jei pageidaujate, tuo pačiu metu galite įsigyti papildomų banko siūlomų produktų / paslaugų (pvz.: mokėjimo kortelę, įkeičiamo turto draudimą).
 6. Banke pasirašoma kredito sutartis ir kiti dokumentai.
 7. Pas notarą pasirašoma ir patvirtinama hipotekos (turto įkeitimo) sutartis. Ji perduodama į VĮ Registrų centrą registravimui.  
 8. Įregistravus hipotekos sutartį VĮ Registrų centre ir pateikus bankui visus reikiamus dokumentus, išmokama kredito suma.

Kas yra „Smart ID“?

„Smart-ID“ – asmens tapatybės nustatymo sprendimas, kuriuo naudojantis galima pasirašyti paraiškas paskolai gauti.

Norint pasirašyti užpildytą paraišką paskolai gauti - turi turėti „Smart-ID“ Advanced (kvalifikuotą) versiją. Naudojant „Smart-ID“ Basic versiją paraiškos paskolai gauti pasirašyti negalėsi. Norint pakeisti turimą Basic versiją į Advanced, tai gali padaryti su mobiliu parašu parsisiuntę naują „Smart-ID“.

Jeigu neturi mobilaus parašo, bet jau turi „Smart-ID“ mobiliosios programėlės Basic versiją ją gali pakeisti į Advanced ( kvalifikuotą) pakeičiant biometrinius duomenis (nufotografuodami savo asmens dokumentą ir suvedę papildomus reikiamus duomenis).

Jeigu neturi mobilaus parašo ir neturi galimybės nufotografuoti asmens dokumento, tuomet „Smart-ID“ versiją gali pasikeisti viename iš bankų: „Swedbank“, SEB ar „Luminor“  skyrių.  

Daugiau informacijos apie „Smart-ID“ registracijos būdus rasi čia.

Daugiau informacijos apie biometrinių duomenų atpažinimą rasi čia.

Ar galiu internetu pateikti paraišką vartojimo ir būsto paskolai gauti?

Vartojimo ir būsto paskolos paraiškas galima pateikti internetu ir tai gali padaryti tiek „Citadele“ banko, tiek ir kitų bankų klientai.

Pateikti paraišką vartojimo paskolai gauti galima čia.

Pateikti paraišką būsto paskolai gauti galima čia.

Jeigu nesi „Citadele“ banko klientas, pateiktą paraišką gali pasirašyti M. parašu arba „Smart-ID“ kvalifikuotu parašu.

Kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti būsto paskolą?

Prašome pateikti šiuos dokumentus:

 1. Pasą arba asmens tapatybės kortelę, trečių šalių piliečio leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.
 2. Paraišką. Ją gali užpildyti internetu.
 3. Kredito gavėjo (bendraskolio) sutikimą, kad mes galėtume įvertinti kredito gavėjo (bendraskolio) mokumą, tikrinant duomenis registruose.
 4. Jei dirbi pagal individualią veiklą arba verslo liudijimą, autorinių teisių ar darbų užsakymo sutartis, prašome pateikti visus dokumentus pagrindžiančius gaunamas pajamas. Taip pat prašome pateikti verslo liudijimą, deklaracijas už praėjusius 2 metus, einamųjų metų deklaraciją. Kasos pajamų išlaidų orderius, autorines sutartis, sąskaitų išrašus už paskutinius 12-24 mėn.
 5. Turto vertinimą.

Mes galime paprašyti ir kitų papildomų pajamas pagrindžiančių dokumentų.

Ar galiu grąžinti paskolą anksčiau laiko?

Taip, gali nemokamai grąžinti tiek vartojimo, tiek būsto paskolas anksčiau nei sutartyje nurodytas terminas.

Ar galiu gauti paskolą, jei esu bedarbis?

Mes skoliname vadovaudamiesi Lietuvos banko saugaus ir atsakingo skolinimo nuostatais. Siekiant apsaugoti klientus nuo neapdairiai prisiimtų finansinių įsipareigojimų paskolos suteikti bedarbiui negalėsime.

Kaip bus nurašoma paskolos mėnesinė įmoka?

1. Kiekvieno mėnesio kliento pasirinktą dieną sąskaitoje turi būti suma, kuri nurodyta paskolos sutartyje arba kurią matai interneto banke. Paskolos suma bus nurašyta iš bet kurios kliento turimos ne kreditinės sąskaitos.

Daugiau galimybių

photo

Žalioji būsto paskola

Paskola palankesnėmis sąlygomis energiškai efektyviam būstui įsigyti. Finansuojame iki 85 % turto vertės.
Sužinoti daugiau
photo

Vartojimo paskola

Pasiskolink nuo 500 iki 20 000 EUR. Pildyk paraišką internetu ir gauk asmeninį pasiūlymą per 10 minučių.
Sužinok daugiau
photo

Paskola namų atnaujinimui

Kreipkis dėl paskolos namų atnaujinimui palankiomis sąlygomis. Paskola nuotoliniu būdu nuo paraiškos pateikimo iki sutarties pasirašymo.
Sužinok daugiau
photo

Paskola automobiliui

Finansavimas iki 20 000 EUR be pradinės įmokos arba KASKO. Pildyk paraišką ir gauk pasiūlymą per 10 min.
Sužinok daugiau
photo

Paskola energiškai efektyvesniems namams

Pasiskolink iki 20 000 EUR. Pildyk paraišką ir gauk pasiūlymą per 10 min.
Sužinok daugiau
photo

„C prime“ kortelė

Pirmi 6 mėnesiai – nemokamai. Vertingi prizai. Kelionių ir pirkinių draudimas visame pasaulyje.
Sužinok daugiau
}
icon
Atkreipk dėmesį, kad skolindamasis prisiimi įsipareigojimą – įsivertink savo ir/ar šeimos poreikius ir skolinkis atsakingai. Užklausą pildyk tik tokiu atveju, jei identifikavai poreikį skolintis, bei įsivertinai savo galimybes grąžinti paskolą. Visada įsivertink papildomas išlaidas susijusias su skolinimusi (pvz. turto įkeitimo, draudimo ir kt.). Netinkamas skolinių įsipareigojimų vykdymas gali privesti prie priverstinio negrąžintų skolų išieškojimo, taip pat daryti neigiamą įtaką tavo kredito istorijai, kas pablogins galimybes skolintis ateityje. Atkreipk dėmesį, kad skirtingi paskolų davėjai tave gali vertinti skirtingai. Atsakymą dėl galimo paskolos dydžio pateiksime tik įvertinę tavo mokumą pagal teisės aktuose numatytus reikalavimus.