
WEALTH
Skaitmeninis taupymas – kas tai?
Taupymas – tai būdas pasirūpinti savimi, artimaisiais, savo poreikiais ir svajonėmis. Vaikystėje taupydavome saldumynams, žaislams ar kitiems išsvajotiems daiktams, kaip fotoaparatas ar stalo žaidimai. Bėgant metams mūsų norai keičiasi, tačiau poreikis taupyti išlieka – visi turime tikslų, dėl kurių verta taupyti.
Kaip veikia „Citadele“ išmanioji taupyklė?
Išmanioji taupyklė – tai skaitmeninis įrankis „Citadele“ mobiliojoje programėlėje, kuris automatiškai suapvalina kiekvieną kliento apsipirkimo sumą, o susidaręs skirtumas pervedamas į atskirą taupomąją sąskaitą.
Ši funkcija leidžia taupyti be jokių papildomo pastangų ir kartu uždirbti 3 proc. metinių palūkanų* nuo sukauptos sumos. Prireikus, sukauptus pinigus galima bet kada pervesti į kitą „Citadele“ sąskaitą ir panaudoti pagal poreikį.
Išmaniąja taupykle naudotis gali ir vaikai nuo 7 metų amžiaus, tad tai puiki galimybė anksti pradėti ugdyti finansinį raštingumą ir formuoti atsakingo elgesio su pinigais įpročius.
Kaip pradėti naudotis išmaniąja taupykle?
- Prisijunkite prie „Citadele“ mobiliosios programėlės.
- Savitarnos lange prie „Taupyklė“ spauskite „Atidaryti sąskaitą“ arba eikite į: „Paslaugos“ > „Taupymas“ > aktyvuokite „Taupyklę“.
- Pasirinkite sumos apvalinimą iki 0,10 euro centų arba 1 euro, o jei pageidaujate, galite įjungti daugiklį, kad suma daugintųsi.
- Prijunkite vieną ar kelias mokėjimo korteles, iš kurių bus kaupiamos lėšos.
- Patvirtinkite nustatymus – nuo šiol po kiekvieno atsiskaitymo pinigai automatiškai kaupsis į jūsų taupyklę.
Pavyzdys
Tarkime, šiandien aktyvavote savo išmaniąją taupyklę ir nusprendėte pasirinkti apvalinimą iki 1 euro su daugikliu ×2.
- Apsipirkę parduotuvėje sumokėjote 31,08 eurus. Tai reiškia, kad likęs skirtumas 0,92 euro centų × 2 = 1,84 euro, kurie keliauja į jūsų taupyklę.
- Vėliau nusipirkote ledų už 1,75 euro, tad 0,25 euro centų × 2 = 0,50 euro centų, kurie taip pat pervedami į jūsų taupomąją sąskaitą.
- Vakare susitikote su draugais ir kavinėje išleidote 16,30 eurų. Taigi, dar 0,70 euro centų × 2 = 1,40 euro, kuriuos sutaupote.
Su kiekvienu apmokėjimu šiandien į jūsų išmaniąją taupyklę iš viso buvo pervesti 3,74 eurai (1,84 + 0,50 + 1,4).
Kodėl žmonės taupo?
Kaupimas ir taupymas yra natūralūs išlikimo instinktai. Jau nuo mažų dienų vaikai yra linkę rinkti ir kolekcionuoti akmenėlius, žaislus ar kitas smulkmenas. Tačiau iš esmės, noras taupyti yra paremtas mūsų evoliucija, kaip užsitikrinti saugią ateitį. Pavyzdžiui, kaupti maistą žiemai ar žinant, kad gyvenimo aplinkybės gali pasikeisti. Ilgainiui žmonės ėmė taupyti ne tik dėl išgyvenimo ar saugumo – atsirado noras taupyti dėl ateities gerovės bei savo tikslų įgyvendinimo.
Šiandien, nors daugelis vis dar linkę kaupti maisto ar būtiniausių daiktų atsargas, vis dėlto mieliau renkasi taupyti pinigus. Su pinigais galima pasirūpinti viskuo – nuo neatidėliotinų poreikių iki svajonių išsipildymo.
Koks taupymo būdas veiksmingiausias?
Visų taupymo priežastys ir motyvacija skiriasi – vieniems padeda konkretus tikslas, kiti nusprendžia tiesiog periodiškai atsidėti tam tikrą lėšų dalį. Remiantis „Citadele“ banko inicijuota „Norstat“ gyventojų nuomonės apklausa**, 21 proc. apklaustųjų geriausiai taupyti sekasi tuomet, kai išsikelia konkretų tikslą. Skaitmeniniai sprendimai – tokie kaip pirkinių sumos apvalinimas ar periodiniai pervedimai – efektyviausias taupymo sprendimas 26 proc. apklaustų gyventojų, tačiau beveik tiek pat vis dar renkasi tradicinį būdą – kai kuriems svarbu fiziškai matyti savo pinigus, todėl jie mieliau kaupia juos taupyklėje namuose.
Kas tinka vienam, nebūtinai veikia kitam – ir atvirkščiai. Vis dėlto akivaizdu, kad automatizuotas periodinis taupymas, už kurį skaičiuojamos 3 proc. metinės palūkanos, yra finansiškai naudingesnis nei grynųjų laikymas taupyklėje.
Kiek per mėnesį sukauptų jūsų išmanioji taupyklė?
Tai priklauso nuo išlaidų įpročių ir pasirinkto apvalinimo modelio. Tačiau vien kasdienis apsipirkimas gali padėti per mėnesį sukaupti dešimtis eurų, neįdedant jokių pastangų.
*Palūkanos galioja nuo 2025-05-14. Metinė palūkanų norma gali kisti. Metinė palūkanų norma skaičiuojama nuo vidutinio mėnesio likučio, darant prielaidą, kad metuose yra 360 dienų, o mėnesyje – 30 dienų, ir palūkanos išmokamos kiekvieno mėnesio pabaigoje. Privatus klientas gali atidaryti tik vieną Taupyklės sąskaitą. Palūkanų norma apskaičiuojama pagal lėšų likutį, kuris neviršija 10 000 EUR. Indėliai iki 100 000 EUR yra apdrausti pagal Latvijos Respublikos indėlių garantijų įstatymą. Susipažinkite su taisyklėmis.
**„Citadele“ banko užsakymu reprezentatyvią Baltijos šalių gyventojų apklausą atliko tyrimų agentūra „Norstat“ 2025 metų balandžio mėnesį. Internetinės apklausos būdu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje apklausta po 1000 gyventojų nuo 18 iki 74 metų.
WEALTH
Panašūs straipsniai
Centas prie cento: sutaupyti 100 eurų – paprasčiau nei...

Ar „TikTok“ finansiniai patarimai gali padėti tapti...

5 įpročiai mėnesio pradžiai, kurie padės sutaupyti daugiau

Kortelė 6 mėn. be mėnesio mokesčio
Atvek draugų ir mėgaukis laikotarpiu be C kortelės mėnesio mokesčio.
Apklausa
Raktažodžiai


„City Combo“ draudimas
Vienas draudimo polisas beveik visoms miesto transporto priemonėms*, tokioms kaip paspirtukai, dviračiai ir kitos.
* Draudimas galioja transporto priemonėms, kurioms netaikoma privaloma registracija. Draudimo paslaugą per agentą „Citadele banka“ Lietuvos filialą teikia „Balcia Insurance SE" Lietuvos filialas. Prieš sudarydamas sutartį, įsivertink savo poreikius ir susipažink su draudimo taisyklėmis „Citadele“ programėlėje.