MobileSCAN aktyvavimas

Padaryk tai pats sau tinkamu laiku ir patogioje vietoje, neatvykęs į banką.*

MobileSCAN aktyvavimo būdai

 • Pirmą kartą interneto banke

  Jeigu anksčiau nesinaudojai ir aktyvuoji MobileSCAN pirmą kartą, gauk MobileSCAN licenziją „Citadele“ interneto banke.

  Daugiau

 • Pakartotinai savo mobiliajame įrenginyje

  Jeigu tavo mobilusis įrenginys pasikeitė ar „Citadele“ mobilioji programėle buvo ištrinta, gali aktyvuoti MobileSCAN pakartotinai mobiliojoje programėlėje.

  Daugiau

 • Pakartotinai interneto banke

  Jeigu tavo mobilusis įrenginys pasikeitė ar „Citadele“ mobilioji programėle buvo ištrinta, gali aktyvuoti MobileSCAN pakartotinai interneto banke.

  Daugiau

MobileSCAN licenzijos gavimas ir aktyvavimas

Jeigu anksčiau neturėjai MobileSCAN

 1. Prisijunk prie „Citadele“ interneto banko.
 2. Pasirink skiltį „Mobiliosios paslaugos“, esančią puslapio kairėje.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_1.jpg
 3. Atsidariusiame lange perskaityk pateiktą informaciją ir spausk „Aktyvinti MobileSCAN“.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_2.jpg
 4. Dar šiek tiek naudingos informacijos ir spausk „Kodo nuskaitymas“.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_3.jpg
 5. Atsidaryk „Citadele“ mobiliąją programėlę (jei jos neturi, atsisiųsk iš „Google Play“ ar „App Store“ parduotuvių) tame įrenginyje, kuriame nori aktyvuoti MobileSCAN.
 6. Pasirink MobileSCAN skiltį, kurią rasi ekrano apačioje, dešinėje pusėje ir spausk „Įjungti“ (iOS), „Aktyvuoti“ (Android)
 7. Telefone įsijungus kameros funkcijai, nuskenuok spalvinį kodą, rodomą interneto banke.
 8. Sugalvok ir patvirtink 5 skaitmenų MobileSCAN PIN kodą, kurį toliau naudosi jungdamasis prie interneto banko ar „Citadele“ mobiliosios programėlės, ir įvesk jį į savo mobilųjį įrenginį.
 9. Mobiliojo įrenginio ekrane išvysi sugeneruotą skaitmeninį kodą. Įvesk šį kodą į interneto banko lauką „MobileSCAN aktyvavimo kodas“.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_4.jpg
 10. Spausk „Toliau“ interneto banke, tada „Tęsti“ mobiliojoje programėlėje..“.
 11. Interneto banke patvirtink MobileSCAN aktyvavimą: suvesk gautą SMS kodą ir patvirtink turima autorizavimo priemone (kodų kortele, generatoriumi, m. parašu) ir spausk „Vykdyti“. Tau bus suteikta MobileSCAN licencija, kurios numerį matysi interneto banko skiltyje „Mobiliosios paslaugos.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_5.jpg
 12. MobileSCAN aktyvuotas! Įprastai MobileSCAN aktyvuojamas iš karto, tačiau jei taip nebūtų, prašymą įvykdysime tą pačią darbo dieną su sąlyga, kad aktyvavimo veiksmai buvo atlikti iki 16.00 val. Jei prašymas aktyvuoti išsiųstas po 16.00 val., jį greičiausiai įvykdysime jau kitą darbo dieną.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_6.jpg

P.S. Pirmą kartą jungiantis „Citadele“ banko mobiliojoje programėlėje po MobileSCAN aktyvavimo, turėsi suvesti pilnus prisijungimus (prisijungimo vardą ir slaptažodį), tada paprašysime suvesti MobileSCAN PIN kodą ir nuo šiol jungsiesi ir tvirtinsi mokėjimus naudodamasis tik juo. Jeigu naudojiesi m. parašu, jungiantis prie „Citadele“ mobiliosios programėlės reikės jungtis per Kodų kortelė/Generatorius/MobileSCAN prisijungimus. Tokiu atveju prisijungimui reikalingas slaptažodis. Jei slaptažodžio neatsimeni ar neturi, interneto banke jį gali atsisiųsti SMS žinute.

Antrą kartą jungiantis programėlė pasiūlys aktyvuoti piršto atspaudą ir veido atpažinimo funkciją („FaceID“): spausk „Nustatyti“, tada patvirtink savo telefono numerį SMS žinute ir MobileSCAN PIN kodu. Viskas, aktyvuota! Kitą kartą jungtis prie programėlės ir interneto banko bei tvirtinant mokėjimus galėsi naudojantis piršto atspaudu arba veido atpažinimo funkciją („FaceID“)!

Jei atsitiko taip, kad piršto atspaudas/veido atpažinimo funkcija nesiaktyvavo, nesijaudink ir eik į meniu skiltį „Daugiau“, ten rasi piršto atspaudo ir veido atpažinimo aktyvavimo funkcijas ir  tereikės paspausti, kad galėtum aktyvuoti norimas funkcijas.

Jei nori padidinti MobileSCAN limitus, apsilankyk banko skyriuje (aktyvavus MobileSCAN namie, bus pritaikyti turimos autorizavimo priemonės limitai).

Svarbu! Nepaisant didelių „MobileSCAN“ limitų, didžiausias mokėjimo limitas mobiliojoje programėlėje yra 10 000 eurų.

Dažnai užduodami klausimai
Mokėjimų limitai

Pakartotinis MobileSCAN aktyvavimas mobiliojoje programėlėje galimas tik vartotojams su kodų kortelėmis ar generatoriumi, jeigu naudojiesi m. parašu reikės aktyvuoti interneto banke

 

 

 1. Prisijunk prie „Citadele“ mobiliosios programėlės.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_7.jpg
 2. Suvesk prisijungimo vardą ir slaptažodį
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_8.jpg
 3. Pasirodžius langui – „Dabar aktyvuokite MobileSCAN“, spausk – „Toliau“.
 4. Spausk „Siųsti SMS“
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_9.jpg
 5. Telefone gausi SMS žinutę su patvirtinimo kodu, suvesk šį kodą.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_10.jpg
 6. Tada suvesk ir patvirtink savo sugalvotą 5 skaitmenų MobileSCAN PIN kodą, kurį toliau naudosi jungdamasis prie interneto banko.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_11.jpg
 7. MobileSCAN aktyvuotas!
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_14.jpg
 8. Siūlome iš karto pasinaudoti pasiūlymu aktyvuoti piršto atspaudo ar veido atpažinimo („FaceID“) funkciją (galioja tik su iOS). Paspaudus „Prisijunkite dabar“ jūsų paprašys patvirtinti šį funkcionalumą savo piršto atspaudu arba veido skanavimu.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_15.jpg

 

Jei yra poreikis padidinti MobileSCAN limitus, apsilankyk banko skyriuje (aktyvavus MobileSCAN namie, bus pritaikyti turimos autorizavimo priemonės limitai).

Svarbu! Nepaisant didelių „MobileSCAN“ limitų, vieno mokėjimo limitas mobiliojoje programėlėje yra 10 000 eurų.

Dažnai užduodami klausimai
Mokėjimų limitai

Pakartotinis MobileSCAN aktyvavimas interneto banke (galimas visomis autorizavimo priemonėmis)

Jeigu jau turėjai MobileSCAN

 1. Prisijunk prie „Citadele“ interneto banko.
 2. Pasirink skiltį „Mobiliosios paslaugos“, esančią puslapio kairėje.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_1.jpg
 3. Atsidariusiame lange spausk „Pridėti naują įrenginį“.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_16.jpg
 4. Tada spausk „Kodo nuskaitymas“.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_3.jpg
 5. Atsidaryk „Citadele“ mobiliąją programėlę (jei jos neturi, atsisiųsk iš „Google Play“ ar „App Store“ parduotuvių).
 6. Pasirink MobileSCAN skiltį, kurią rasi ekrano apačioje, dešinėje pusėje.
 7. Telefone įsijungus kameros funkcijai, nuskenuok spalvinį kodą, rodomą interneto banke.
 8. Sugalvok ir patvirtink 5 skaitmenų MobileSCAN PIN kodą, kurį toliau naudosi jungdamasis prie interneto banko, ir įvesk jį į savo mobilųjį įrenginį.
 9. Mobiliojo įrenginio ekrane išvysi sugeneruotą skaitmeninį kodą. Įvesk šį kodą į interneto banko lauką „MobileSCAN aktyvavimo kodas“.
  https://www.citadele.lt/files/instrukcijos/mobilescan_4.jpg
 10. Spausk „Tęsti“ interneto banke, tada mobiliojoje programėlėje.
 11. Interneto banke patvirtink MobileSCAN aktyvavimą: suvesk gautą SMS kodą ir patvirtink turima autorizavimo priemone (kodų kortele, generatoriumi, m. parašu) ir spausk „Vykdyti“.
 12. MobileSCAN aktyvuotas! Įprastai MobileSCAN aktyvuojamas iš karto, tačiau jei taip nebūtų, prašymas bus įvykdytas tą pačią darbo dieną su sąlyga, kad aktyvavimo veiksmai atlikti iki 16.00 val. Jei prašymas aktyvuoti išsiųstas po 16.00 val., jis greičiausiai bus įvykdytas kitą darbo dieną.

 

Jei yra poreikis padidinti MobileSCAN limitus, apsilankyk banko skyriuje (aktyvavus MobileSCAN namie, bus pritaikyti turimos autorizavimo priemonės limitai).

- Nepamiršk, kad pirmą kartą jungiantis „Citadele“ mobiliojoje programėlėje po MobileSCAN aktyvavimo, turėsi suvesti pilnus prisijungimus (Prisijungimo vardą ir Slaptažodį), tuomet aplikacija paprašys suvesti MobileSCAN PIN kodą ir nuo šiol jungsiesi ir tvirtinsi mokėjimus naudodamasis tik juo. Jeigu naudojiesi  m. parašo autorizavimo priemone, reikėtų žinoti, kad jungiantis prie Citadele mobiliosios programėlės reikės jungtis per Kodų kortelė/Generatorius/MobileSCAN prisijungimus. Tokiu atveju prisijungimui yra reikalingas slaptažodis. Jei slaptažodžio neatsimeni ar neturi, Interneto banke jį gali atsisiųsti SMS žinute

- Antrą kartą jungiantis tau bus pasiūlyta aktyvuoti piršto atspaudo ir veido atpažinimo („FaceID“) funkcionalumus. Jeigu tu norėtum jais pasinaudoti spausk „Nustatyti“, tada patvirtink savo telefono numerį SMS žinute ir MobileSCAN PIN kodu. Viskas! Piršto atspaudo / veido atpažinimo funkcija aktyvuota. Kitą kartą jungtis prie programėlės ir interneto banko bei tvirtinant mokėjimus galėsi naudojantis ja!

Jei atsitiko taip, kad šios funkcijos nesiaktyvavo, nesijaudink ir eik į meniu skiltį „Daugiau“, ten rasi piršto atspaudo / veido atpažinimo aktyvavimo funkciją, kurią tereikės paspausti, kad galėtum aktyvuoti šį funkcionalumą.

Svarbu! Nepaisant didelių „MobileSCAN“ limitų, vieno mokėjimo limitas mobiliojoje programėlėje yra 10 000 eurų.

Dažnai užduodami klausimai
Mokėjimų limitai