Mokėjimo kortelės

Neteisėtų atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis prevencija užsienyje

Siekdami dar labiau apsaugoti jūsų mokėjimo kortelių duomenis nuo neteisėto panaudojimo, naudojame atsiskaitymų kortelėmis apsaugos sistemą. Ši sistema padeda išvengti neteisėtų atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis padidintos rizikos užsienio šalyse ir jose registruotose interneto parduotuvėse. Visais atvejais vykstant už Europos Sąjungos ribų rekomenduojame informuoti banką.

Kiekvienoje šalyje apribojimai atsiskaitant mokėjimo kortelėmis gali skirtis, nes tai priklauso nuo galimos rizikos pobūdžio – gali būti ribojamas grynųjų pinigų išėmimas iš bankomatų, atsiskaitymas kortele parduotuvėse, kuriose nereikia įvesti PIN kodo, ar atsiskaitymas internetu.

Šalių sąrašas, kuriose neleidžiamos operacijos, nepalaikančios lustinės technologijos (sąrašas gali keistis):
Argentina, Brazilija, Dominikos Respublika, Ekvadoras, Filipinai, Gvatemala, Haitis, Hondūras, Indija, Indonezija, Jamaika, JAV, Kambodža, Kolumbija, Meksika, Nepalas, Nikaragva, Panama, Peru, Tailandas, Taivanas, Vietnamas

Bankas nuolat stebės ir atnaujins sąrašą užsienio šalių, kuriose dažniausiai vykdomos neteisėtos operacijos ir blokuos atsiskaitymą banko mokėjimo kortelėmis tose šalyse.

Jei vykstate į šalį už Europos Sąjungos ribų ir norite, kad operacijos kortele jūsų kelionės metu nebūtų blokuojamos, praneškite mums vienu iš žemiau nurodytų būdų.

  • Užpildykite Laisvos formos prašymą „Citadele“ interneto banke.
  • Paskambinkite į Kontaktų centrą telefonu 19091 arba +370 5 221 9091, skambinant iš užsienio, ir banko konsultantui patikrinus jūsų tapatybę, nurodykite šalį, į kurią vykstate, kelionės laikotarpį ir korteles, kuriomis planuojate atsiskaityti.
  • Banko skyriuje nurodykite šalį, į kurią vykstate, kelionės laikotarpį ir korteles, kuriomis planuojate atsiskaityti. Banko darbuotojas atliks reikiamus pakeitimus apsaugos sistemoje ir nurodytu laikotarpiu galėsite naudotis kortele.

Pasibaigus apribojimų netaikymo laikotarpiui, banko sistema vėl taikys apribojimus atsiskaitymams jūsų kortele padidintos rizikos užsienio šalyse.

Saugaus naudojimosi kortele užsienyje rekomendacijos

  • Būkite labai atidūs naudodamiesi kortele užsienio šalyse, neatsiskaitykite kortele įtartinose, nuošaliose vietose, visada atkreipkite dėmesį į aplinką;
  • Gryniesiems pinigams išimti naudokitės bankomatais, kurie įrengti bankuose, prekybos centruose;
  • Išsiimant grynųjų pinigų iš bankomato, apžiūrėkite ar ant bankomato nėra kokių nors neįprastų įrenginių, ar jūsų niekas nestebi iš šalies, kai renkate kortelės PIN kodą;
  • Apdairiai naudokite mokėjimo kortelę įsigydami prekių internetu, su pardavėjais internetu elkitės taip, kaip ir su pardavėjais telefonu ar bet kuriuo kitu nepažįstamuoju;
  • Stebėkite visus pardavėjo veiksmus su kortele, neleiskite kortelės nusinešti, įsitikinkite, kad gražinta kortelė yra tikroji, o ne dublikatas;
  • Jei praradote mokėjimo kortelę ar ji įstrigo bankomate, nedelsiant skambinkite į Kontaktų centrą telefonu 19091 arba +370 5 221 9091, skambinant iš užsienio, ir ją užblokuokite.

Ar radai atsakymą į klausimą?