Privatumo politika

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su „Citadele“ banko slapukų politika. Daugiau apie privatumo politiką.

Sužinokite daugiau 

Prie Rėkyvos ežero atgimė įspūdingas restoranas

Rėkyvos ežero pakrantė atgimė naujam gyvenimui. Vietoje, kur anksčiau buvo Karpių dvaro sodybos pagalbiniai pastatai: kumetynas ir arklidės, iškilo stikline terasa sujungtas restoranas ir viešbutis „Žvejų užeiga“. Greitai čia bus įkurtas ir visas pramogų vaikams bei šeimai kompleksas.

   

Įveikė visus sunkumus

Prieš kelerius metus aukcione nupirktas buvęs dvaro kumetynas bei ūkinis pastatas buvo avarinės būklės. Reikėjo įdėti daug laiko, lėšų ir pastangų, kad dvaras būtų prikeltas. Tačiau įdėtas darbas atsipirko su kaupu. Šiandien net neabejojama, jog atgimusi Rėkyva turėtų traukti tiek vietinius, tiek užsienio turistus.

„Anksčiau ten stovėjo tik griuvėsiai, kai statybininkai pradėjo dirbti, kilo daug problemų. Ten grindys ir ežero vanduo buvo viename lygyje, apie kanalizacijos nebuvimą iš viso nėra ką kalbėti. Teko imtis rimtų inžinerinių sprendimų, kad viską pavyktų įgyvendinti“, – pasakoja į šios vietos atkūrimą investavęs Vladimiras Keclachas.

Verslininkas atvirauja, kad kilusios problemos nuo investicijos jo nė kiek neatbaidė, priešingai – tik sustiprino norą viską padaryti kuo tobuliau. Be to, vien tik viešbučiu ir restoranu verslininkas neketina apsiriboti. Rėkyvos ežero pakrantėje esančiame vandens bokšte, planuojama įrengti apžvalgos bokštą, observatoriją. Puoselėjama mintis pastatyti pontoninį tiltą, nusipirkti pontoninį laivą ir šiauliečiams bei miesto svečiams sudaryti galimybę pasimėgauti vandens pramogomis. Lankytojams neturėtų pritrūkti ir kitų pramogų. Restorano lankytojai turės galimybę leistis brička (arklio kinkiniu) vingiuotais Rėkyvos miško parko keliukais, taip pat bus galimybė įsiamžinti retro fotografijoje.

Pasiekė aukščiausią rezultatą

Vis dėlto „Žvejų užeigos“ pagrindinis privalumas – europietiška virtuvė. Jaukiai įrengtoje aplinkoje, stiklinėje terasoje jau dabar galima pasigardžiuoti meistriškai paruoštu karpiu ar ant grotelių kepta sviestažuve ir kitais patiekalais.

„Restorano meniu vyrauja žuvies patiekalai. Nemažai žuvų, kaip ir dauguma produktų, tiekiami iš vietinių ūkių. Patiekalų kainos – įkandamos ir eiliniams klientams, tad čia vienodai laukiami tiek šiauliečiai, tiek vietiniai ir užsienio turistai“, – tikina V. Keclachas.

Jis pasakoja, kad virtuvėje dirba patys geriausi savo srities profesionalai, o maistas gaminamas dirbant su aukščiausio lygio įranga, kurios Šiauliuose neturi jokia kita maitinimo įstaiga.

Jau artimiausiu metu restoranas kvies mėgautis maistu ir gyvos muzikos vakaruose. Į naujų skonių paieškas bus galima leistis ir degustacinių vakarienių metu.

Verslininkas pasakoja, kad norint Rėkyvoje sukurti visą poilsio ir pramogų kompleksą teko ir dar teks investuoti nemažai lėšų. Jis pasinaudojo „Citadele“ banko finansavimu su INVEGA priemone – lengvatine paskola iš Atviro kreditų fondo, pagal kurią nereikia mokėti jokių procentų ar palūkanų.

Verslininkas taip pat džiaugiasi, kad gavo didžiulį palaikymą iš Šiaulių miesto savivaldybės Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus.

„Kur tik ėjome, visur durys būdavo plačiai atvertos, gavome didžiulį palaikymą, ačiū jiems už tai“, – dėkoja verslininkas.

Smulkiesiems verslininkams – daugiau patrauklių galimybių skolintis

„Citadele“ banko Šiaulių filialo valdytoja Joana Gaidamavičienė teigia kad verslininkų poreikis gauti finansavimą iš tiesų auga.

Bankas verslininkams išduoda ne tik įprastų paskolų, tačiau jau keletą metų iš eilės yra ir vienas aktyviausiai paskolas su INVEGA garantijomis teikiančių bankų Lietuvoje.

Bendradarbiaudamas su INVEGA, nuo šių metų birželio bankas teikia dar vieną itin patrauklią finansinę priemonę -

paskolas su portfelinėmis garantijomis. Smulkusis ir vidutinis verslas galės gauti iki 1,875 mln. eurų vertės paskolas su portfelinėmis garantijomis – įmonėms bus garantuojama 80 proc. paskolos sumos.

„Ši priemonė įmonėms leis kur kas palankesnėmis sąlygomis gauti finansavimą paskolos forma, ypač kai įmonėms trūksta užstato ar kitų paskolą užtikrinančių priemonių. Paskolos su portfelinėmis garantijomis įmonėms palengvins paskolų gavimo procesą verslui kurti ir plėtoti jį, taip pat padės mažinti kreditavimo riziką. Banke sprendimai dėl tokių paskolų bus priimami greičiau, taip pat bus galimybė gauti mažesnę palūkanų maržą, lyginant su standartinėmis sąlygomis“ – finansavimo priemonės privalumus paaiškina Joana Gaidamavičienė.

Didžiausia galima gauti paskolos su portfelinėmis garantijomis suma – 1,875 mln. eurų, tačiau įmonės, vykdančios krovinių vežimo keliais veiklą, galės skolintis iki 937 500 eurų.

Paskolos su portfelinėmis garantijomis bus teikiamos tik potencialiai ekonomiškai gyvybingoms veikloms, susijusioms su SVV subjektų steigimu, plėtra ar stiprinimu, finansuoti arba naujiems projektams įgyvendinti, patekti į naujas rinkas arba jau įsteigtų įmonių naujai veiklai vykdyti.

Finansavimas gali būti teikiamas ne ilgiau nei 120 mėnesių, o kredito linijos forma – 36 mėnesius.

„Šiaulių naujienos“

Diana Janušaitė