Privatumo politika

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su „Citadele“ banko slapukų politika. Daugiau apie privatumo politiką.

Sužinokite daugiau 

Kreditas verslui per 24 valandas: ar tai įmanoma?

Daugelis smulkiųjų įmonių yra susidariusios nuomonę, kad prašyti iš banko kredito apyvartinėms lėšoms tiesiog neapsimoka: pinigų paprastai reikia „čia ir dabar“, o banko procedūros užtrunka ilgai, reikalauja daug pastangų ir asmeninio įmonės vadovo dėmesio. Jei pasiseks, kreditas bus suteiktas per kelias savaites, jei ne – verslas apskritai liks be paskolos. Tačiau „Citadele“ bankas užsibrėžė paneigti šiuos mitus ir parodyti, kad kreditas įmonę gali pasiekti lengvai ir greitai – vos per 1 darbo dieną. Ar tai įmanoma?

Kreditas per dieną

Sprendimo dėl kredito išdavimo iš daugelio bankų iš tiesų gali tekti laukti kelias savaites, neslepia „Citadele“ banko Mažų įmonių klientų departamento direktorius Paulius Didžiulis: „Bankuose dažnai egzistuoja nusistovėjusios kreditavimo procedūros, kurios nepriklauso nuo to, ar kredito reikia stambiai įmonei, ar smulkiam verslui. Tai reiškia, kad net kai smulkiai įmonei skubiai prireikia pasiskolinti santykinai nedidelę sumą, taikomos procedūros išlieka beveik tokios pačios. Todėl gan tipinėje situacijoje atsidūrusi maža įmonė, kuriai reikia atsiskaityti su tiekėjais, nors užsakovai dar nėra sumokėję už paslaugas, galimybę kreiptis į banką paprastai atmesdavo iškart“.

Visgi situacija keičiasi ir atsiranda bankų, kurie supranta, kad smulkaus verslo poreikiai ir lūkesčiai yra kitokie nei stambios kompanijos.

„Mūsų anksčiau atlikta smulkiųjų verslininkų apklausa parodė, kad daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių įmonių yra suinteresuotos gauti iki 20 000 eurų kreditą apyvartinio kapitalo reikmėms. Dar 20 proc. smulkių įmonių yra aktualūs mažesni kreditai -  iki 10 000 eurų. Įmonių atstovai taip pat nurodė, kad jiems yra ypač svarbus paprastas kredito išdavimo procesas ir finansavimo paslaugos greitis, todėl nutarėme, kad svarbiausias kriterijus, siūlant banko paslaugas smulkiajam verslui, turi būti jų greitis“, - sako P. Didžiulis.

„Šiuo metu nedidelė įmonė, kuri kreipiasi į „Citadele“ banką dėl apyvartinio kredito iki 20 000 eurų, gali sulaukti sprendimo dėl finansavimo ir pinigų pervedimo į sąskaitą vos per vieną darbo dieną arba 24 valandas, skaičiuojant nuo paraiškos pateikimo. Tai mūsų pažadas klientams, kurio laikomės“, – pažymi P. Didžiulis.

Kodėl greitis svarbus?

Pasak „Citadele“ atstovo, bankas išanalizavo smulkių įmonių poreikius ir identifikavo keletą priežasčių, kodėl šiam verslo segmentui toks svarbus operatyvumas.

Pirma, smulkioms įmonėms tiesiog reikalingas greitas atsakymas: „Per dieną sužinojęs sprendimą dėl finansavimo, smulkusis verslininkas gali ramiau atsipūsti arba – jeigu sprendimas neigiamas – operatyviai ieškoti kitų finansavimo šaltinių. Neretai tenka išgirsti, kad verslininkai nepatenkinti ne dėl to, kad jiems nepavyko gauti kredito iš kito banko, o todėl, kad teko ilgai laukti atsakymo ir sugaišti daug brangaus laiko. „Citadele“ bankas taip sustygavo savo procesus, kad su tokia situacija mūsų klientai nesusidurtų“, – pabrėžia P. Didžiulis.

Antra, greitai sąskaitą pasiekianti paskola svarbi, nes ji leidžia pasirūpinti įmonei gyvybiškai svarbiomis funkcijomis: „Tai galimybė savo darbuotojams laiku sumokėti algas, mokesčius valstybei bei padengti kitas esmines išlaidas. Todėl sutvarkėme savo darbą taip, kad per 24 val. įmonė ne tik sužino sprendimą, bet ir gauna į sąskaitą lėšas – be jokių papildomų prašymų ir delsimo“, – sako P. Didžiulis.

Minimalus pasirengimas

Tačiau ar už spartaus kredito išdavimo nesislepia ilgas pasiruošimas: dokumentų ir kitos informacijos pateikimas, dešimčių puslapių ilgio paraiškų pildymas ir pan.? „Citadele“ banko atstovas patikina, kad kuriant patogų ir greitą finansavimą smulkiajam verslui, galvota ir apie tai, kaip sumažinti procedūrinę naštą įmonei, jos vadovui:

Kreipiantis dėl kredito tereikia užpildyti paprastą elektroninę paraišką ir pateikti įmonės finansines ataskaitas. Visa tai galima padaryti neišeinant iš biuro – internetu. Svarbu pažymėti, kad neprašome pateikti detalių balansų – tik pagrindinę informaciją apie įmonę ir svarbiausius finansinius dokumentus. Be to, kadangi nėra turto įkeitimo, nereikia skirti laiko ir turto vertinimui, notaro patvirtintų dokumentų rengimui bei kitiems formalumams“, – pasakoja „Citadele“ banko Mažų įmonių klientų departamento vadovas.

Svarbiausia, kad prieš kreipdamasi dėl kredito įmonė įdėmiai perskaitytų bazines sąlygas, kurias reikia atitikti prašant kredito smulkiam verslui. Lengvumą ir greitį užtikrins „Citadele“ bankas.