Privatumo politika

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su „Citadele“ banko slapukų politika. Daugiau apie privatumo politiką.

Sužinokite daugiau 

Įsigytas automobilis parodė verslo kryptį

Automobilių detalių ir naudotų automobilių prekybos bendrovės „Vyteksta“ sėkmingą veiklą lemia alytiškio verslininko Vytenio Šaučiūno sumanumas ir atkaklumas. Pasinaudojęs „Citadele“ banko suteiktu kreditu, alytiškis ryžtingai ėmėsi naujų verslo plėtros įgyvendinimo projektų.

„Vyteksta“ Anglijos aukcionuose perka įvairių markių ir modelių 2002–2012 metų laidos, nedidelės ridos automobilius, veža juos į Lietuvą, ardo ir parduoda detales, kurios turi paklausą tiek Lietuvoje, tiek Vakarų Europoje ir Skandinavijoje. Apie 30 proc. automobilių detalių iškeliauja į užsienį. „Turime dvi prekybos vietas – daugiau kaip 1000 kvadratinių metrų aikštelę Alytuje, Naujojoje gatvėje, ir Balbieriškyje, buvusioje spirito gamyklos teritorijoje“, – teigė verslininkas. Pastaraisiais metais V. Šaučiūnas savo verslą nusprendė išplėsti – pradėti prekiauti naudota žemės ūkio technika ir jos dalimis.

Buvo įdomu ir perspektyvu

„Prekybos automobilių detalėmis ir naudotais automobiliais ėmiausi po to, kai Vokietijoje pats nusipirkau ir parsivariau automobilį. Sudomino šis verslas“, – pasakojo V.Šaučiūnas. Tačiau tai nebuvo pirma savarankiška alytiškio veikla. Baigęs vidurinę mokyklą studijavo Aleksandro Stulginskio universitete (anksčiau Žemės ūkio akademija) ir keliolika metų ūkininkavo. Iš pradžių verslininkas iš Vokietijos ir Prancūzijos varydavo į Lietuvą naudotus automobilius ir parduodavo. „Ėmiausi šio verslo, o pastebėjęs didelį automobilių detalių poreikį nusprendžiau išnaudoti ir šią nišą“, – teigė V.Šaučiūnas. Anot verslininko, kiek daugiau nei prieš dešimtmetį, įkūrus „Vytekstos“ bendrovę, šiam verslui buvo labai palankios sąlygos. Į Lietuvą naudotų automobilių ir detalių atvažiuodavo didžiulis srautas pirkėjų iš Rusijos, Kazachijos, Tadžikijos, Baltarusijos. Atrodė, kad veikla labai perspektyvi, buvo įdomu dirbti ir užsidirbti.

Teko ieškoti naujų rinkų

„Kitaip nei daugelį kitų verslininkų, mane didžiausi sunkumai užklupo ne žengiant pirmuosius žingsnius, bet vėliau, kai krito Rusijos rublio kursas ir rusams mūsų parduodamos detalės tapo per brangios. Taip užsivėrė buvusios pagrindinės rinkos durys“, – prisiminė V. Šaučiūnas. Nepasiduodamas atsiradusiems sunkumams, alytiškis surado naujų rinkų ir išsaugojo verslą. Pastaruoju metu UAB „Vyteksta“ dirba 12 darbuotojų. Kartu su Vyteniu dirba ir žmona Eglė, kuri tvarko bendrovės dokumentaciją. „Dirbame su vokiečiais, ispanais, skandinavais ir, žinoma, lietuviais. Rusams anksčiau parduodavome apie 80 procentų detalių, dabar šios rinkos liko maždaug 5 procentai“, – teigė verslininkas.

Su banko pagalba išplėtė verslą

V.Šaučiūno tvirtinimu, jau anksčiau buvo kilę minčių prekiauti naudota žemės ūkio technika bei jos dalimis ir netgi pabandyta. Tačiau šios veiklos teko atsisakyti, nes neturėjo patalpų, kuriose būtų galėję ją remontuoti. „Sužinoję apie parduodamą buvusią Balbieriškio spirito gamyklą, kreipėmės į „Citadele“ banką kredito ir, gavę jį, įsigijome gamyklą“, – pasakojo alytiškis. Anot V.Šaučiūno, „Citadele“ bankas suteikė kreditą geromis sąlygomis, gautas UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) draudimas, pildant draudimo dokumentus pagelbėjo banko darbuotojai. „Patiems sėkmingai tą padaryti būtų buvę gana sudėtinga“, – pripažino verslininkas. Už gautą kreditą bendrovė „Vyteksta“ įsigijo pastatus, kurie buvo be langų ir durų, nebuvo nei vandens, nei elektros, ir sutvarkė teritoriją. Jau įrengtos mechaninės dirbtuvės, verslininkas įsigijo žemės ūkio technikos remontui reikalingus įrankius, keltuvus, frezavimo ir tekinimo stakles. „Gavę kreditą galėjome ne tik išplėsti verslą, suteikti darbo vietas vietiniams gyventojams. Sutvarkytoje buvusioje spirito gamykloje patalpas savo veiklai pradėjo nuomoti kitos įmonės“, – džiaugėsi alytiškis.

Pagrindinis dėmuo – darbas

V.Šaučiūno nuomone, norint pradėti savo verslą, reikia sukaupti tos srities žinių arba bent domėtis ja. „Jei nebus žinių, tai didelė tikimybė, kad nepasiseks. Tačiau svarbiausia nebijoti sunkumų. Jei nepavyko vieną kartą, kartok iš naujo, tik padaryk geriau. Kad lydėtų sėkmė, verslininkas turi būti užsispyręs, nestokoti optimizmo, motyvacijos ir būti atsakingas. Mano sėkmės formulės pagrindinis dėmuo – darbas“, – teigė sėkmingai dirbantis verslininkas.

Verslininkų poreikis gauti finansavimą auga

„Citadele“ banko atstovai pastebi, kad verslininkų poreikis įvairioms finansavimo priemonėms nuosekliai auga. Tai patvirtina ir nuoseklus banko verslo paskolų portfelio augimas – per tris 2016 metų ketvirčius verslo paskolų portfelis išaugo 43,2 proc. ir rugsėjo 30 dieną sudarė 181,8 mln. eurų. Bankas verslininkams išduoda ne tik įprastų paskolų – jau keletą metų iš eilės yra ir vienas aktyviausiai paskolas su INVEGA garantijomis teikiančių bankų Lietuvoje. Bendradarbiaudamas su INVEGA, 2016 metų spalį pradėjo teikti lengvatines paskolas pagal naują priemonę „Atviras kreditų fondas 2“. Iki 600 tūkst. eurų kreditai pagal šią priemonę bus teikiami iki 2018 metų pabaigos. „Siūlome ne tik įprastas paskolas verslui ir lengvatinius kreditus, bet ir sprendimus, padedančius mūsų klientams taupyti laiką bei pinigus. Smulkieji verslininkai itin pozityviai įvertino banko pernai pasiūlytus iki 20 000 eurų mikrokreditus, kuriuos įmonės gali gauti vos per parą, kai bankuose sprendimai dėl finansavimo įprastai priimami per savaitę ar ilgiau. Tokių kreditų 2016 metais išdavėme daugiau nei 500 smulkiojo verslo įmonių visoje Lietuvoje. Įmonėms taip pat siūlome itin patrauklios kainodaros banko paslaugų planus, kurie tekainuoja nuo 3 eurų per mėnesį, priklausomai nuo pasirinktų paslaugų rinkinio. O pradedančioms verslą įmonėms „Citadele“ banko paslaugų planas vienus metus yra nemokamas“, – sako Algirdas Beitnaras, „Citadele“ banko Alytaus filialo valdytojas. 2016 metų pabaigoje įmonėms bankas pasiūlė naujovę – nauji verslo klientai atsiskaitomąsias sąskaitas ir kitas bankininkystės paslaugas jau gali užsisakyti elektroniniu būdu, nevykdami į banko skyrių. Šios naujovės pagrindinis privalumas yra greitis, iki šešių kartų sumažinsiantis laiko sąnaudas įmonėms. Elektroniniu būdu bankui pateikę užpildytą paraišką bei kitus reikiamus dokumentus, su sąskaitos atidarymu susijusius klausimus į banką atvykę verslininkai susitvarkys vos per 10 minučių.

Rita Krušinskaitė

‚Alytaus naujienos“