Partneriais verta pasitikėti. Po to, kai juos patikrinate.

Iš visų patiriamų iššūkių, tikriausiai didžiausias kiekvienos įmonės galvosūkis yra tinkamai subalansuoti pinigų srautus. Tai labai svarbu tam, kad kasdienė veikla būtų stabili: įmonė laiku atsiskaitytų su savo tiekėjais, laiku gautų apmokėjimus iš pirkėjų, galėtų sutartą dieną pervesti savo darbuotojams atlyginimus ir nepatirtų sunkumų, padengiant įvairias administracines išlaidas.

Ypač sunku subalansuoti pinigų srautus, jeigu įmonė rinkoje veikia tik trumpą laiką arba yra nedidelė, mažai žinoma. Tokiu atveju pinigų srautų įplaukos ir išlaidos gali stipriai banguoti. Finansinių srautų subalansavimo procesas gali būti labai sudėtingas dėl daugybės priežasčių: nepastovūs užsakymai, neatsakingai planuojamos išlaidos arba netinkama partnerystė.

Klientai dažnai gali išbalansuoti finansinius srautus nevykdydami savo įsipareigojimų – laiku nesumokėdami sąskaitų. Be to, dažnai nutinka, kad klientai prašo mokėjimų atidėjimų. O tai yra savotiškas kreditavimas. Tokiu atveju reikia elgtis labai apdairiai.

Tiekėjų patikimumas taip pat turi didelės įtakos įmonės finansiniam gyvybingumui ir jos finansiniams srautams. Vis dar pasigirsta istorijų apie tiekėjų bankrotus kuomet buvo pateiktas užsakymas su išankstiniu apmokėjimu, o tai reiškia ne ką kitą, kaip didesnių ar mažesnių sumų įšaldymą sunkiai prognozuojamam laikotarpiui.

Pasitikėti, bet tikrinti

Prieš pradedant dirbti su naujais partneriais, prieš pasirašant sutartis, suteikiant jiems mokėjimo atidėjimus, nuolaidas ar kitas išskirtines sąlygas, reikia labai atidžiai pasidomėti situacija ir nustatyti jų patikimumo lygį. Dažnai tam padeda esamų ar buvusių kolegų, gerai pažįstamų partnerių apklausa. Tačiau labai svarbu nepamiršti bet kokios žodinės informacijos patikrinti faktais ir skaičiais tam, kad žinotumėte objektyvią situaciją.

„Creditinfo“ patikra

„Citadele“ banko klientai dažnai pasinaudoja galimybe savo partnerių finansinę reputaciją patikrinti „Creditinfo“ sistemoje. Priklausomai nuo pasirinkto plano, per mėnesį mūsų klientai gali nemokamai patikrinti nuo 1 iki 8 įmonių ir taip tiksliai žinoti, su kokios finansinės reputacijos partneriais ketina pradėti dirbti.

„Creditinfo“ – tai bendra visų Lietuvoje veikiančių įmonių ir fizinių asmenų statistinių duomenų bazė, kurioje yra pateikiami svarbiausi finansiniai rodikliai: mokėjimų istorija, skolos Sodrai, valstybinei mokesčių inspekcijai, tiekėjams, kredito įstaigoms. Tai kertinė informacija, leidžianti daryti išvadas apie būsimo partnerio finansinę padėtį, įsipareigojimų vykdymą ir bankroto tikimybę.

Žinodami tokius rodiklius, mūsų klientai gali lengviau ir operatyviau priimti svarbius verslo sprendimus, turinčius didelę reikšmę tolimesnei įmonės raidai.