Overdraftas – priemonė apyvartinių lėšų subalansavimui

Paskelbta 11:00 Lapkričio 6, 2017

Ar jums pažįstama tokia situacija, kuomet būna sunku subalansuoti pinigų srautus? Atrodo, kad nors ir turite pakankamai užsakymų, o įmonės rezultatai metų pabaigoje yra geri, tačiau dažnai patiriate apyvartinių lėšų trūkumo laikotarpius? Ši situacija yra žinoma daugeliui įmonių, ypač dirbančių su vien tik su verslo užsakymais.

Problema tokia, kad susidaro kelių savaičių ar net mėnesių tarpas tarp dienos, kuomet jūs turite atsiskaityti savo tiekėjams už įsigytas žaliavas ar prekes, ir tos dienos, kai už savo pirkinį su jumis atsiskaitys jūsų pirkėjai. Deja, bet abi šios datos skiriasi ir kartais ne taip jau mažai.

Problema dar paaštrėja tuomet, kai tiek jūsų pirkėjai, tiek tiekėjai veikia skirtingose užsienio šalyse. Taip pat, kai jūsų pirkėjas jums yra vienas iš nedaugelio ar net vienintelis. Tuomet jis yra stiprioji pusė ir gali prašyti netgi kelių mėnesių mokėjimo termino atidėjimo. Iš vienos pusės turėti vieną didelį pirkėją jūsų įmonei reiškia stabilumą, patikimumą, tačiau iš kitos pusės, jūs esate visiškai priklausomi nuo vienos įmonės finansinės situacijos, strategijos pasikeitimų ar tiesiog įgeidžių.

Mūsų bankui tenka dažnai susidurti su įmonėmis, kurios, norėdamos gauti prekes iš tiekėjų, turi už jas atsiskaityti iš anksto, dar prieš suformuojant užsakymą. Neretai užsakymas iki įmonės atkeliauja tik per kelias savaites ar net mėnesį. O kur dar įvairios išmuitinimo procedūros, prekių pervežimas, patikra. Be to, kai įmonė šias prekes parduoda savo pirkėjams, jie prašo net 30 ar 60  dienų mokėjimo atidėjimo. Norėdama išlaikyti mokius pirkėjus, įmonė yra priversta sutikti su šiomis sąlygomis, tačiau tokioje situacijoje susidaro apyvartinių lėšų bado periodas, besitęsiantis kelis mėnesius.

Sprendimas - overdraftas

Reaguodamas į tokias klientų problemas, mūsų bankas gali pasiūlyti Overdraftą - priemonę, padedančią subalansuoti įmonės apyvartines lėšas, esant dideliam jų bangavimui. Tai pinigų rezervas, kurį įmonė naudoja, atsiradus pinigų poreikiui.

Susidarius apyvartinių lėšų trūkumo periodui, dažniausiai įmonės situacija tampa sudėtinga. Kol su ja neatsiskaito pirkėjai, ji nebegali toliau sklandžiai vykdyti savo kasdienės veiklos ir apmokėti sąskaitų. Overdrafto limitas šiuo atveju pagelbsti, nes gali būti panaudojamas įvairioms įmonės sąnaudoms padengti, tarp kurių: atsargų įsigijimas, sąskaitų tiekėjams apmokėjimas, darbo užmokesčio darbuotojams pervedimas.

Tokiu būdu, laukdama pirkėjų atsiskaitymo, įmonė nepakliūva į finansinę duobę ir yra pajėgi atsiskaityti su svarbiausiais savo kreditoriais. Overdraftas padeda subalansuoti įmonės pinigų srautus, išlaikyti darbuotojus bei nepakenkti savo reputacijai dėl nemokumo.

Kaip gauti Overdraftą?

„Citadele“ bankas teikia Overdraftą iki 20.000 eurų vienerių metų laikotarpiui. Ši paslauga teikiama įmonėms, kurios veikia ilgiau nei dvejus metus.

Tikslus Overdrafto limitas, kurį gali suteikti bankas, priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip įmonės finansinė padėtis, mokėjimų istorija, veiklos pobūdis.

„Citadele“ Overdrafto privalumai

Vienas didžiausių mūsų banko teikiamo Overdrafto privalumų yra tas, kad, norint gauti jo limitą, nėra reikalingas turto įkeitimas. Tik kai kuriais, išimtiniais atvejais gali būti reikalingas akcininko/-ų laidavimas.

Vienas didžiausių „Citadele“ banko Overdrafto išskirtinumo yra jo suteikimo procedūros paprastumas ir greitis. Paraišką pateikti yra labai lengva, o bankui reikalinga tik pagrindinė jūsų įmonės informacija. Turėdami ją, banko vadybininkai atsakymą pateikia per 24 valandas nuo kreipimosi. Tokio lankstumo kol kas negali pasiūlyti joks kitas šalyje veikiantis bankas.

Dar vienas Overdrafto privalumas tas, kad jo nereikia grąžinti kas mėnesį arba pagal griežtą, iš anksto sudėliotą grafiką. Limitas turi būti visiškai atstatytas termino pabaigoje, t.y. po vienerių metų nuo jo suteikimo. Taigi šioje situacijoje yra tiesiog svarbu tinkamai susiplanuoti įmonės pinigų srautus, kad, atėjus grąžinimo terminui, galėtumėte be didesnių sunkumų jį padengti.

Kviečiame konsultacijai

Jeigu jūsų įmonė dažnai patiria apyvartinių lėšų subalansavimo problemą, esame pasirengę jums padėti. Kviečiame skambinti tel. 19091 ir registruotis konsultacijai su vadybininku arba atvykti į „Citadele“ banką ir susitikti su banko vadybininkais, kurie jums pateiks visus atsakymus, o išanalizavę jūsų situaciją, pasiūlys jums tinkamiausią Overdrafto pasiūlymą.