Verslo plėtrai – naujos idėjos

Verslas Lietuvoje

Pajūryje armėnišką virtuvę garsinantis restorano „Ararat“ savininkas Garnikas Kazarianas nu sprendė drąsiai žengti į sostinę. Vilniuje duris atvėręs restoranas „Plento Grill & Wine“ skaičiuo ja jau beveik 10 mėnesių nuo įkurtuvių.

Šuolis į Vilnių

Klaipėdoje sėkmingai veikiančio restorano „Ararat“ savininkas G.Kazarianas atviravo, kad dar vieno restorano įrengimas jam buvo iššūkis, nes sostinėje teko susidurti su rimta konkurencija. „Tai nebuvo užpuolimas ar užkariavimas. Tai tik mūsų noras sostinę supažindinti su armėnišku maistu ir vynais. Mes išsiskiriame tradicine armėniška virtuve ir ypatinga armėniškų vynų kolekcija. Daugybė žmonių dorai net nežino, kokie tie armėniški vynai. Jie įpratę, kad mūsų vynai saldūs, o taip nėra. Mes jiems padėsime atrasti sau Armėniją iš naujo“, – kalbėjo žinomas klaipėdietis. Pradėjęs verslą nuo restorano, vėliau jį išplėtęs iki viešbučio su SPA paslaugomis, G.Kazarianas kurį laiką svarstė, kaip plėtoti armėniško vyno prekybą. „Supratau, kad lietuviai vyną perka prekybos centruose ir neragauja rinkoje mažai žinomų produktų. Esame armėniško vyno importuotojai, įvežame išskirtinį armėnišką vyną. Todėl nusprendžiau pats sostinėje atidaryti restoraną. Juk armėniški vynai turi 6 tūkst. metų istoriją“, – patikino restorano įkūrėjas.

          

Paskola – rekordiniu greičiu

Patalpas restoranui įkurti G.Kazarianas surado Vilniuje Nemenčinės plente. „Todėl pavadinime palikome žodį „plento“, – juokavo klaipėdietis. Restorano įrengimas, pasak jo savininko, vyko gan sparčiai. Pavasarį apžiūrėjęs patalpas, po kelių savaičių G.Kazarianas pradėjo įrangos montavimo ir remonto darbus. „Be banko paskolos mums ne būtų pavykę taip greitai atverti duris. Banko kreditas sudaro daugiau nei pusę restoranui reikalingos sumos. Paskolos neteko laukti. Viskas vyko labai operatyviai“, – pabrėžė G.Kazarianas. Armėniškas restoranas duris atvėrė per pusantro mėnesio nuo to momento, kai buvo apžiūrėtos patalpos.

Nustebino elitiniai svečiai

Vos tik Nemenčinės plente buvo atidarytas klaipėdiečio G. Kazariano restoranas, jau kitą dieną į jo duris pasibeldė įžymybės. „Mes įsikūrę netoli prabangių gyvenamųjų namų rajonų. Tačiau mane patį labai nustebino antrą dieną po atidarymo sulauktas užsakymas. Buvo miela priimti 12 žmonių užsakymą pietums, kai sužinojau, kad laukiame prezidento Algirdo Brazausko dukrų su šeimomis“, – pasakojo restorano įkūrėjas. G. Kazarianas prisipažino, kad jo nebaugina net ir maisto kritiku save vadinančio Andriaus Užkalnio vizitas. „Nebijome. Mes ypatingų gurmaniškų patiekalų nesiūlome, pristatome tradicinę armėnišką virtuvę. Kritika mūsų neišgąsdins“, – tikino G. Kazarianas.

Poreikis gauti finansavimą auga

„Citadele“ banko atstovai pastebi, kad verslininkų poreikis įvairioms finansavimo priemonėms nuo sekliai auga. Tai patvirtina ir nuo seklus banko verslo paskolų portfelio augimas. Lyginant laikotarpį nuo 2015 m. birželio 30 d. iki 2016 m. birželio 30 d., „Citadele“ banko paskolų portfelis verslo segmente išaugo 52,6 pro c. ir sudarė 124,9 mln. eurų. Bankas verslininkams išduoda ne tik įprastas paskolas, jau keletą metų iš eilės jis yra ir vienas aktyviausiai paskolas su INVEGA garantijomis teikiančių bankų Lietuvoje. Bendradarbiaudamas su bendrove „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), „Citadele“ bankas neseniai pradėjo teikti lengvatines paskolas pagal naują priemonę „Atviras kreditų fondas 2“. Iki 600 tūkst. eurų dydžio kreditai pagal šią priemonę bus teikiami iki 2018 m. pabaigos. „Siūlome ne tik įprastas paskolas verslui ir lengvatinius kreditus, bet ir sprendimus, padedančius mūsų klientams taupyti laiką bei pinigus. Smulkieji verslininkai jau įvertino banko pasiūlytus iki 20 tūkst. eurų mikrokreditus, kuriuos įmonės gali gauti vos per parą, kai paprastai bankuose sprendimai dėl finansavimo priimami per savaitę ar ilgiau. Tokių kreditų per 10 šių metų mėnesių išdavėme daugiau nei 400 smulkiojo verslo įmonių visoje Lietuvoje. Įmonėms taip pat siūlome itin patrauklios kainodaros banko paslaugų planus, kurie tekainuoja nuo 5 eurų per mėnesį, priklausomai nuo pasirinktų paslaugų rinkinio. O pradedančioms verslą įmonėms „Citadele“ paslaugų krepšelis vienerius metus yra nemokamas“, – teigė Linas Rubys, „Citadele“ banko Klaipėdos filialo valdytojas.

Pasiūlė naujovę

Visai neseniai įmonėms bankas pasiūlė naujovę – nauji verslo klientai atsiskaitomąsias sąskaitas ir kitas bankininkystės paslaugas jau gali užsisakyti elektroniniu būdu, nevykdami į banko skyrių. Pasak L. Rubio, šios naujovės pagrindinis privalumas yra greitis.„Banko skaičiavimu, ši naujovė iki 6 kartų sumažins laiko sąnaudas įmonėms, norinčioms naudotis finansinėmis paslaugomis. Įprastai įmonės sąskaitai atidaryti bankuose sugaištama apie valandą. Mūsų pasiūlyta naujovė verslininkams su teikia galimybę jiems patogiu metu pateikti bankui elektroniniu būdu užpildytą paraišką ir kitus reikiamus dokumentus, o atvykus į banką su sąskaitos atidarymu susijusius klausimus susitvarkyti vos per 10 minučių“, – tvirtino L. Rubys.

„Klaipėda“ publikacija