Baltijos šalių ekonomikos apžvalga.
Rugsėjis 2019.

Mārtiņš Āboliņš, „Citadele“ banko ekonomistas

Pasaulio ekonomika lėtėja ir daugėja galimos recesijos požymių

Po dvejų labai gerų metų pasaulio ir Baltijos šalių ekonomikai 2019 m. pasaulio ekonomikos situacija stipriai pasikeitė. Gera žinia ta, kad dabartiniai pramonės ir prekybos rodikliai vis dar yra toli nuo tokio lygio, kai jau reikėtų susirūpinti dėl rimtos krizės.

Daugiau informacijos

Augimas Baltijos šalyse lėtėja

Lėtėjant pasauliniam augimui, lėtėja ir Baltijos šalių ekonominis augimas, tačiau, palyginti su visa euro zona, augimo rodikliai Baltijos šalyse išlieka labai geri. Per antrąjį ketvirtį BVP Lietuvoje išaugo 3,9 proc., Estijoje – 3,6 proc., palyginti su praėjusiais metais, o Rytų Europoje BVP padidėjo 3,5 proc. Per antrąjį ketvirtį Latvijos BVP išaugo tik 2,0 proc., o tai yra lėčiausias ekonominis augimas per paskutinius 3 metus.

Daugiau informacijos

Pramonė jaučia pasaulinės ekonomikos sulėtėjimą

Baltijos šalių gamintojai pradeda jausti pasaulinės ekonomikos sulėtėjimą, tačiau gamybos sektoriams Baltijos šalyse sekasi geriau nei kitur Europoje. Palyginti su 2018 m. liepos mėnesiu, šių metų liepą gamybos apimtis Latvijoje buvo padidėjusi 1,3 proc., Estijoje – 2,5 proc., o Lietuvoje – 4,7 proc.

Daugiau informacijos

Kaistanti darbo rinka skatina vartojimą

Nors Baltijos šalių ekonomika šiais metais auga lėčiau nei per praėjusius dvejus metus, tai dar nepaveikė darbuotojų, ir darbo užmokestis Baltijos šalyse ir toliau sparčiai kyla. Per antrąjį šių metų ketvirtį vidutinis darbo užmokestis Latvijoje padidėjo 7,8 proc., palyginti su praėjusiais metais, ir pasiekė 1083 eurus neatskaičius mokesčių. O Estijoje ir Lietuvoje vidutinis darbo užmokestis išaugo atitinkamai 9 proc. ir 7,9 proc. ir pasiekė atitinkamai 1419 eurų ir 1266 eurus neatskaičius mokesčių.

Daugiau informacijos

Išsamesnės informacijos ieškokite: